OD PONAD 3 LAT TWORZYMY KURSY ONLINE DLA NASZYCH KLIENTÓW

Kursy online to forma nauki, która pozwala uczestnikom uzyskać wiedzę i umiejętności zdalnie, z wykorzystaniem internetu. Zazwyczaj składają się z filmów instruktażowych, prezentacji, materiałów tekstowych, ćwiczeń i innych form interaktywnych, które pomagają uczestnikom zrozumieć i zapamiętać informacje. Materiały umieszczane są na specjalnych platformach, do których uczestnicy mają dostęp po wykupieniu kursu.

Kursy online są coraz bardziej popularne. Badanie przeprowadzone przez Global Market Insights w 2020 roku wykazało, że rynek kursów online będzie miał wartość 350 miliardów dolarów do 2026 roku, co stanowi wzrost o ponad 11% w skali roku. W badaniach przeprowadzonych przez eLearning Industry w 2018 roku wynika, że ponad 75% menedżerów i specjalistów uważa, że kursy online są skuteczne i ważne dla rozwoju ich kariery.

Kto może tworzyć kursy online?

Kursy online mogą tworzyć praktycznie wszyscy, którzy posiadają wiedzę i doświadczenie w danej dziedzinie i chcą się dzielić tą wiedzą z innymi. Mogą to być specjaliści z różnych dziedzin, tacy jak naukowcy, inżynierowie, biznesmeni, artyści, trenerzy i wiele innych. Ważne jest, aby mieć pasję i chęć dzielenia się swoją wiedzą, a także umiejętność przekazywania tej wiedzy w przystępny i zrozumiały sposób.

Co możesz zyskać tworząc kursy online?
  • Zasięg: Tworzenie kursów online pozwala na dotarcie do uczestników z całego świata, co może zwiększyć liczbę Twoich potencjalnych klientów.
  • Pieniądze: Kursy online to doskonały sposób na uzyskanie dodatkowych dochodów. Mieliśmy okazję produkować kurs online, który w ostatecznym rozrachunku zarobił ponad milion złotych netto.
  • Wzrost zaufania i autorytetu: Tworzenie i udostępnianie kursów online może pomóc w budowaniu zaufania i autorytetu Twojej osoby lub firmy w danej dziedzinie, co może pomóc w rozwijaniu kariery lub biznesu.

W jaki sposób wygląda praca nad kursem?

Pierwszy krok to ustalenie tematyki oraz całej struktury kursu. Kurs dzielimy na moduły tematyczne, a każdy moduł na poszczególne lekcje. Pojedyncza lekcja powinna być filmem trwającym od 5 do maksymalnie 20 minut.

Następny krok to pisanie scenariusza. Nie bój się tego słowa. Nie mówimy tutaj o scenariuszu na pełnometrażowy film z podziałem na rolę i przypisami. Po prostu w tym miejscu rozpisujemy, co dokładnie ma zawierać każda lekcja. Zarówno pod względem tego, co chcesz przekazać, jak i tego, co należy pokazać na ekranie.

W trzecim kroku wspólnie wybieramy miejsce, w którym będzie nagrywany kurs oraz robimy aranżację przestrzeni. Mamy tu na myśli odpowiednie wykorzystanie tła, pomieszczenia, ale również profesjonalne ustawienie świateł i zadbanie o dobrą akustykę.

Kiedy opracowaliśmy już scenariusz i mamy zaaranżowane miejsce nagrań, robimy próbę. W tym etapie uczymy Cię występowania przed kamerą i sprawiamy, żebyś poczuł się w tej roli swobodnie. Z naszego doświadczenia wynika, że jest to stresujące. Nawet dla osób, które nigdy nie podejrzewałyby się o to, że przed kamerą będą stremowane.

Doszliśmy do etapu nagrań, które są już tylko wisienką na torcie. Wszystko jest przygotowane, a Ty czujesz się świetnie przed kamerą. Nagrania zajmują zazwyczaj kilka dni, ale to oczywiście zależy od tego, jak długi jest kurs.

Kolejny etap to montaż lekcji. Ten etap zazwyczaj trwa kilka tygodni i w tym miejscu nie musisz się już o nic martwić. Wspólnie ustalamy styl i dynamikę montażu. Na bieżąco przesyłamy Ci zmontowane materiały, a Ty cieszysz się z osiągniętego efektu.

W czym możemy Ci pomóc?

Wszystko brzmi kusząco, ale nie wiesz, jak stworzyć kurs online? Jeżeli jesteś specjalistą w jakiejś dziedzinie, posiadasz wiedzę, doświadczenie i umiejętności, które możesz przekazać innym, to jesteś w doskonałym miejscu. Jak już wiesz, wiele można na tym zyskać. W czym dokładnie możemy Ci pomóc?

  • W wybraniu tematu kursu i zakresu materiału – nie każdy temat ma potencjał sprzedażowy. Warto zbadać potencjalny rynek i określić rentowność przedsięwzięcia.
  • W podzieleniu materiału na odpowiednie moduły i lekcje oraz opracowaniu schematu lekcji – naszym zdaniem stworzony kurs ma być przede wszystkim dobry merytorycznie i jakościowo, wtedy również jego sprzedaż będzie łatwiejsza.
  • Wspieramy Cię podczas całego procesu pisania scenariusza do wszystkich lekcji – muszą być one ciekawe, możliwie jak najbardziej skoncentrowane pod względem przekazywanych treści.
  • Odpowiadamy za cały aspekt techniczny – pomagamy wybrać odpowiednią przestrzeń i scenerię, zajmujemy się profesjonalnym oświetleniem, nagraniem obrazu i dźwięku oraz postprodukcją i montażem.
  • Nieograniczone konsultacje – przez cały proces powstawania kursu możesz do woli korzystać z naszej wiedzy i doświadczenia. Jeżeli w czymś nie zdołamy pomóc, to przekierujemy Cię do odpowiednich osób, które zajmą się Twoim problemem.

Porozmawiajmy! Przejdź do zakładki Kontakt. Znajdziesz tam nasze numery telefonów. Zadzwoń do nas i opowiedz o sobie i swoim pomyśle na kurs. Wspólnie ustalimy plan działania i przedstawimy kolejne kroki. Dostaniesz od nas bezpłatną wycenę zlecenia wraz ze szczegółowym planem realizacji.